PHPować każdy może…

Taki właśnie ma tytuł prezentacja na jaką trafiłem zapoznając się niedawno z zawartością polskich blogów poświęconych PHP. Sama prezentacja bardzo fajna i daje do myślenia. O wnioskach nie będę pisał – każdy niech wyciągnie je sam. To jednak nie koniec.

Postanowiłem „skrócić” adres pod którym znajduje się prezentacja do netsand.pl. Po chwili moim oczom ukazała się prosta strona z zabawnym obrazkiem i banerem u dołu. Na banerze było napisane „PHP The Right Way”. Po kliknięciu w baner zostałem przeniesiony na polską wersję projektu PHP The Right Way, którego autorem jest Josh Lockhart (twórca frameworka  Slim).

PHP The Right Way jest zbiorem najlepszych praktyk, standardów i sprawdzonych źródeł, które mają stanowić spójną instrukcję dla osób rozpoczynających przygodę z PHP. Uważam jednak, że nie tylko początkujący na tym skorzystają (np. „Phpowcy”, o których mowa w prezentacji na samym początku tego wpisu). Idea spodobała mi się na tyle że postanowiłem zamieścić na blogu baner promujący ów projekt.

Pojawiła się jednak łyżka dziegciu w tej beczce miodu – otóż polska wersja projektu ostatnią aktualizację miała pod koniec 2012 roku. Nie jest to jednak duży problem ponieważ wersja angielska jest aktualizowana na bieżąco. Z tego też powodu baner na tym blogu prowadzi właśnie do angielskiej wersji projektu.

Oby więcej takich inicjatyw w Internecie! Pozdrawiam i do przeczytania już wkrótce.

Posty które mogą Cię zainteresować:

3 Responses to PHPować każdy może…
 1. Maciej Odpowiedz

  Na pewno warto przeczytać.

  Niby podstawy, ale w praktyce wiele się pomija co później sprowadza się do bólu głowy szukając co w kodzie „piszczy” 🙂

 2. phpsycho Odpowiedz

  Nawet dla starych wyjadaczy taka „dokumentacja” powinna byc porzadnie przeczytana, ludzie nabieraja nieodpowiednich nawykow a potem jest zderzenie z innymi programistami i jest zgrzyt, swietnie ze o tym wspomniales 🙂 pozdrawiam

  • Michał Janicki Odpowiedz

   Cieszę się że się podoba 😉

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.