Nowości w PHP 5.5 część 4 – Niespodzianka

Zgodnie z moją obietnicą wyjawię dzisiaj cóż to za niespodziankę przygotowałem. Otóż postanowiłem zawrzeć w jednym PDFie opis zmian jakie można znaleźć w PHP 5.5. Dokument ten będę w systematycznie aktualizował i o każdej zmianie poinformuje was drogą mailową.

Ten dokument z dniem dzisiejszym udostępniam Wam za darmo. Aby go pobrać należy podać swój adres email (i zaakceptować politykę prywatności) w popupie, który pojawił się po wejściu na tą stronę. Alternatywna droga to wykonanie dokładnie tych samych czynności w boksie jaki znajduje się po prawej stronie. W obu przypadkach otrzymacie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji. I to wszystko 😉 Następna wiadomość będzie zawierać link do dokumentu. Czekam także na opinie o ebooku – pozytywne i negatywne. Jeśli znajdą się w nim jakieś poważne błędy – poprawie je i udostępnię nową wersję.

Życzę miłej lektury!

Pozdrawiam!

Posty które mogą Cię zainteresować:

8 Responses to Nowości w PHP 5.5 część 4 – Niespodzianka
 1. Kasia Odpowiedz

  Super sprawa!

 2. Maciej Odpowiedz

  Świetny ebook! Krótko i na temat, z przyjemnością się przeczytało co nowego nas czeka w nowej wersji PHP. Nie każdy ma czas i chęci aby wgryzać się w dokumentacje…

  Bardzo ciekawa jest sprawa z wyjątkami. Choć przyznam że z braku czasu narazie omijam ten temat. Jakoś tak wydaje się że lepiej jest dodać parę ifów sprawdzających błędy niż komplikować sprawę taką nowością jak przechwytywanie wyjątków. W internecie jest też znikoma ilość przydatnych tutoriali pokazujących praktyczną moc wyjątków.

  Chętnie bym wczytał się w jakiś konkretny artykuł poświęcony wyjątkom, z fajnymi przykładami pokazującymi moc i wyższość wyjątków nad bardziej tradycyjnymi metodami obsługi błędów.

  Czekam na więcej wieści z nowego pehapa 🙂

  • Michał Janicki Odpowiedz

   Cieszę się że ebook się podobał. A o obsłudze wyjątków postaram się kiedyś napisać coś więcej 😉

 3. Miś Uszatek Odpowiedz

  Zamiast „raportu poświęconego nowością jakie można znaleźć w PHP” powinno być nowościom.

  • Michał Janicki Odpowiedz

   Może nie zamiast całego zdania ale zamiast „nowością” to pewnie tak 😉

 4. phpsycho Odpowiedz

  Czy pojawi sie takze artykul o Behat, phpspec, tutu, a moze nawet o Hobo? Wszyscy wiemy,ze jak zaczyna sie projekt w PHP to podstawa sa 2 rzeczy: git i composer, a moze tak jeszcze wspomoc projekt Behat’em? 😉
  Dzieki za pdf’a,na dniach zapoznam sie z nim dokladniej,pozdrawiam!

  • Michał Janicki Odpowiedz

   Jak tylko znajdę na to wolny czas to na pewno napiszę o tych narzędziach – cierpliwości 😉

   • phpsycho Odpowiedz

    Swietnie! Ciesze sie ze istnieje taki portal gdzie mozna poczytac o ciekawostkach i nowosciach w swiecie IT neerdow 😉 . Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.